Gizlilik ve Güvenlik

 1. Chekici, bireysel ve kurumsal gizliliğinizi korumak ve kullanılmakta bulunan teknolojik altyapıdan, sistemden en üst seviyede yararlanmanızı sağlayabilmek amacıyla, kişisel bilgi ve veri güvenliğiniz için çeşitli gizlilik ilkeleri benimsemiştir. İşbu gizlilik bildirimi, chekici.com ile yaptığınız işlemlerde vermiş olduğunuz kişisel bilgilerin güvenlik ve gizliliğine ilişkin politikaları ve uygulamaları açıklamaktadır. Bu gizlilik ilkeleri, Chekici internet sitesi (ve tüm alt internet sitelerinde) veri toplanması ve/veya kullanımı konusunda uygulanmak üzere belirlenmiştir ve tarafımızdan beyan edilmektedir.
 2. Chekici, kullanıcılarının bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine saygı göstermekte ve bu itibarla gerekli tedbirleri almak için elinden gelen gayreti göstermektedir. Chekici adresini veya mobil uygulamasını kullanarak, gizliliğe ilişkin yükümlülüklere ve uygulamalara sadık kalacağınızı peşinen beyan ve taahhüt etmektesiniz. Ayrıca, Chekici'ye sunmuş olduğunuz kişisel bilgilerinizin işbu Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen şekilde Chekici, tedarikçiler ve/veya aracı kurumlar tarafından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.
Chekici'i ziyaret etmekle veya bireysel yada adınıza chekici tarafından talep oluşturmayla, bu sitenin kullanılmasına ilişkin koşulları, gizlilik politikasını ve site ile ilgili tüm cari kanunları, yönetmelikleri ve mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik Sözleşmesi Web Sitesi'nin ve Chekici mobil uygulamasının tüm bölümlerinde geçerli olacaktır. Chekici sayfasında belirtilen iletişim adreslerinden birisi ile kendisine yapılacak geri bildirimler doğrultusunda, 'Gizlilik Sözleşmesi' bölümünde düzeltme ve güncelleme gibi işlemleri, önceden bildirmeksizin her zaman yapma hakkına sahiptir. Chekici, 'Gizlilik Sözleşmesi' beyanlarını dilediği zaman güncelleyebilir. Kullanıcı / üye / ziyaretçi, belli aralıklarla bu beyanlara ulaşarak yeni gelişmelerden haberdar olabilir.

 1. Aşağıdaki amaçlar için, hakkınızdaki bilgilere, hesabınızın ve/veya iletişimlerinizin içeriği hakkındaki bilgilere erişebilir veya bunları açıklayabiliriz:
  • Yasalara veya bize tebliğ edilen yasal işlemlere uyma,
  • Yasalara aykırı faaliyetlere katılmak veya yardımcı olmak için bu hizmeti kullanmak da dâhil Kullanım Şartları ile Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin olası ihlallerini araştırma veya teyit etme,
  • Chekici'i, çalışanlarını, müşterilerini veya kamunun haklarını, mülkünü veya güvenliğini koruma
 2. Aşağıdaki maddelere yönelik amaçlarla tarafımızca toplanmış olan tüm bilgiler güvenli bir ortamda saklanmaktadır:
  • Rezervasyon ve satışınızın işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi;
  • İşlemlerinizle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması;
  • Site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin bir araya getirilmesi ve
  • Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması.
 3. Web Sitesi'ni ve mobil uygulamayı kullanarak site veya mobil uygulama aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizi Chekici ve ona bağlı şirketlerin, ortak ve acentelerin sağlamış olduğu diğer ürünler veya hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek ya da şu anki ürünlerimiz, hizmetlerimizin satışı ve kampanya duyurularımızı iletmek amacıyla kullanabiliriz.
 4. Chekici'nin size en iyi şekilde hizmet sunabilmesi için, isim, soy isim, kimlik belge numarası, e mail, telefon gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan, talep edilen ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur.
Chekici, ziyaretçileri ya da kullanıcıları tarafından chekici.com adlı web sitesi üzerinden kendisine elektronik ortamdan iletilen her türden kişisel bilgileri ve verileri üçüncü kişilere hiçbir şekilde açıklamayacaktır. Bu bilgiler; kimlik doğrulama ve kayıt oluşturulması, rezervasyon ve satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve bazı istatistiklerin yapılması amacı ile kullanılacaktır ve iletme esnasında şifrelenerek SSL teknolojisi ile korunacaktır. SSL'den faydalanabilmek için tarayıcınızın SSL'i destekliyor olması ve SSL seçeneğinizin aktif hale getirilmiş olması gerekmektedir. Veri, elimize ulaştıktan sonra da bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmaktadır. Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır.

 1. Chekici, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla birçok üçüncü parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. Chekici, iletişim faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişim / pazarlama yapacağını, kullanıcının isteği dışında iletişim yapmamayı, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder. Herhangi bir zamanda günlük email gönderim listemizden çıkmak isterseniz, gönderdiğimiz emaillerin alt kısmında bulunan 'E-bulten listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız ' linkine tıklayarak e-bulten üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.
 2. Chekici tarafından site içerisinde düzenlenebilecek periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilebilecek bilgiler de, Chekici ve işbirliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilmektedir.
 3. Chekici, kullanıcılarının diğer kullanıcıların erişimine açık platformlarda kişisel bilgilerini paylaşmaları durumunda, bahsi geçen bilgilerin gizliliğinden sorumlu tutulamaz. Kullanıcılar bu platformlarda açıkladıkları her kişisel bilgiden kendileri sorumludurlar ve bu bilgilerin açıklanması sebebiyle doğan zararlardan Chekici sorumlu değildir.
 4. Chekici, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi işbu bildirimle taahhüt etmektedir.
 5. Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.
 6. Chekici, işbu gizlilik bildiriminde geçen hükümleri gerekli gördüğü anlarda sitede 'Gizlilik Sözleşmesi' sayfasında yayınlamak şartıyla değiştirebilir. Chekici'in değişiklik yaptığı gizlilik bildirimi hükümleri, ilgili sayfada yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş kabul edilir.
 7. İşbu Gizlilik Sözleşmesi, Kullanım Şartları ile birlikte bir bütündür, birlikte yorumlanmalıdır.
Web Sitesi'ni kullanarak gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Chekici İletişim Bilgileri
Kullanıcı, Chekici ile iletişime geçmek istediğinde aşağıda belirtilen yolları kullanabilecektir.

E-Posta: destek@chekici.com
Adres: CHEKICI LOJİSTİK BİLİŞİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İNÖNÜ MAH. MUAMMER AKSOY CAD. NİVO İSTANBUL A BLOK NO: 125 İÇ KAPI NO: 101 KÜÇÜKÇEKMECE/ İSTANBUL
Ticaret Sicil No: 257018-5
Vergi Dairesi: HALKALI
Mersis No: 0612137644400001
HİZMET VERDİĞİMİZ FİRMALAR
 • Kristy ITT
 • Maygold Filo
 • Hdy Filo Kiralama
 • Irmak Group
 • Koza Gıda
 • Samamap
 • Destina
Sol menüyü kapat
Chekici'ye whatsapp üzerinden ulaşın
7-24 acil çekici iletişim hattı 0(544) 535 5004
Uyarı penceresini kapat
İşleminiz Başarılı!